ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VII 2017r.

1. Przeżywamy XV niedzielę zwykłą.

2. Dziś o godz. 1630 będą Niespory. Zachęcamy do udziału.

3. W piątek o godz. 1800 będzie msza św. zbiorowa ku czci Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 1045 będzie msza św. zbiorowa na rocznice urodzin.

5. W ostatnim czasie w mediach słyszeliśmy wiadomość o pożarze zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Ks. arcybiskup Wacław Depo kieruje do Nas w tej sprawie komunikat:

Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego, Bracia i Siostry w Chrystusie! Bolesne doświadczenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, którym był pożar wieży Katedry w Gorzowie Wielkopolskim, wzywa nas do ufnej modlitwy, aby z niej czerpać na nowo siły od Chrystusa. Pierwszym darem, do którego wzywa nasze wspólnoty, jest właśnie modlitwa z zawierzeniem Bogu Kościoła Zielonogórsko-

Gorzowskiego. Kolejnym zaś, bardzo konkretnym, niech będą ofiary składane do puszek w kościołach i kaplicach Archidiecezji Częstochowskiej, w niedzielę 23 lipca 2017r. Niech staną się one wyrazem naszej solidarności i braterskiej pomocy.

Na drogach jedności w wierze i ofiarnej pomocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

+Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski

W związku z tym apelem Ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na odbudowę katedry w Gorzowie Wlkp.