ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  12  VIII  2018r.

1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą.

2. Jutro o godz. 1800 będzie Nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym i procesją z figurą Matki Bożej. Msza św. będzie z intencją zbiorową.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 1045 będzie msza św. zbiorowa na rocznice urodzin.

4. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – tzw. Matki Bożej Zielnej, największe święto maryjne. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Jest to święto nakazane, mamy chrześcijański obowiązek uczestniczenia we mszy św. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół. Jest to także święto państwowe. Postarajmy się udekorować flagami nasze domy.

5. W tym dniu - 15 VIII - przypada też nasza doroczna Doba Eucharystyczna, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą dobę. Porządek adoracji jest następujący: (kartka)

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie wyruszymy 26 VIII. Warto już zaplanować czas na pielgrzymowanie.

7. Przypominamy, że organizowany jest trzydniowy wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej ze zwiedzaniem Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Lublina w dniach od 7 -9 IX. W zakrystii są foldery z informacjami. Prosimy o w miarę szybkie decydowanie się i zapisywanie.