ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 V 2017r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Świątki. Uroczystość ta kończy liturgiczny czas wielkanocny. Parafianom, którzy nie dopełnili chrześcijańskiego obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej przypominamy, że należy to uczynić w najbliższym czasie.

3. Kończy się maj – miesiąc Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych. Od czwartku rozpoczyna się czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane przed mszą św. wieczorową, tak jak nabożeństwa majowe.

4. W tym tygodniu będą odprawiane, jak w ubiegłych latach msze św. i nabożeństwa majowe na terenie parafii. We wtorek o godz. 1900: - przy kapliczce obok bloków przy tzw. „Słoneczku”; - przy krzyżu na ul. Starowiejskiej; - u p. Długoszów przy ul. Piastów. W środę o godz. 1900: - przy krzyżu w Pietrzakach, w Trzepizurach i w Wyrazowie. Mieszkańców prosimy o przygotowanie tych miejsc do mszy św. i liczny udział w nabożeństwie.

5. W środę o godz. 1800 będzie msza św. zbiorowa w liturgiczne wspomnienie Nawiedzenia Matki Bożej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek od godz. 900 odwiedzamy z posługą chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele o godz. 1700.

7. Za tydzień z okazji I niedzieli miesiąca o godz. 1600 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. W dzisiejszy numerze tygodnika „Niedziela” można zapoznać się z sylwetką nowego ks. biskupa sufragana naszej archidiecezji. Zachęcamy do lektury