redakcja - Szczęść Boże. W których latach był Ksiądz u nas w parafii.

ks.Jerzy - 1994- 1996 -

redakcja -  Które to były lata posługi kapłańskiej

ks.Jerzy - Przyszedłem jako neoprezbiter prosto po święceniach . Blachownia to moja 1 parafia i 1 miłość z której pamiętam najwięcej.

redakcja - Kto był proboszczem i jak Go Ksiądz wspomina

ks.Jerzy - Ks. prałat Andrzej Walaszczyk – to proboszcz , a ks. Mirosław Wójcik – kolega wikariusz.

redakcja -  Czy jest coś co utkwiło Księdzu w pamięci z tego okresu- wydarzenie, osoby, sytuacje.

ks.Jerzy -  Za dużo by mówić - od sióstr Nazaretanek( siostry Róże ,Letycję, Izydorę Miriam ,Szczepanę,  Grażynę)  i Służebniczek ( Wunibaldę , Edytę, Erwinę,Donatę) księży z parafii i dekanatu, zespołu i młodzieży od Najstarszej gwardii począwszy , , Tęcza i grupa teatralna, Franciszkański zakon świeckich z ich strojami. Ministranci p. organista i p. Władzia i  Stasia, chór, Szkoła Podstawowa nr 1 z uczniami i nauczycielami z p. Ratajową na czele. Układ bloków i zalew Cisie i Błaszczyki. Dom Pomocy społecznej z p. Marchewką chyba? Cmentarze. Sztuka Zofi Kossak – Szczuckiej „ Gość oczekiwany”; wyjazd w Bieszczady z zespołem ; i wycieczka w Kotlinę Kłodzką. 50 lecie ślubów siostry Izydory. Mikołaje i święta u sióstr Służebniczek w Przedszkolu – ochronce.

redakcja -  Jak podsumuje Ksiądz w kilku słowach pracę w naszej parafii.

ks.Jerzy - 5. Praca w parafii no cóż ; pierwsze kroki w duszpasterstwie , szkole na plebanii w kancelarii z ludźmi. Nauka u siostry Izydory co można a co nie. Pierwsza kolęda u ludzi i zapamiętać jak najwięcej od ulicy Starowiejskiej zaczynając kolędę w 1994 r. Pielgrzymka na Jasną Górę .                                                         
 redakcja -  Gdzie obecnie Ksiądz posługuje lub czy jest już Ksiądz proboszczem jak tak to w której parafii.

ks.Jerzy - Posługuje tak już jako proboszcz w 2 parafii teraz w Czarnożyłach a wcześniej 5 lat ( 2002- 2007 w parafii Łyskornia) po Blachowni byłem wikariuszem w Częstochowie u św. Floriana 2 lata i w Myszkowie u św. Stanisława B.M. - 4 ;

redakcja -  Co Ksiądz chciałby na koniec powiedzieć naszym parafianom- może kogoś pozdrowić?

ks.Jerzy - Pozdrawiam wszystkich , którzy mnie pamiętają a szczególnie tych których ostatnio zaniedbałem w odwiedzinach. Wszystkich starych przyjaciół.