Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ksdrobiec:400:250 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}ksdrobiec:400:250{/gallery}

Redakcja - Szczęść Boże. Dziękujemy, że ksiądz przyjął zaproszenie.

Ks.Wojciech - Szczęść Boże. Wszystkim miłym Parafianom i czytelnikom Michaela kłania się nisko  dawny blachowieński wikary - ks.Wojciech Drobiec.

  Z wielką radością przyjąłem zaproszenie, ponieważ z sentymentem wspominam czas mojej pracy i posługi w par. Św. Michala Archaniola w latach 1996 - 1998. Proboszczem w tamtym czasie był obecny proboszcz ks. Andzej Walaszczyk.

 Po dziś dzień darzę Księdza Dziekana dużą estymą i wielkim szacunkiem za wspaniały przykład kapłaństwa pełnego skromności i troski o drugiego czlowieka. Mam tu na myśli również mlodych księży , których traktował jak starszy brat. Pamiętam te długie dyskusje o historii, literaturze czy duszpasterstwie. Z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że była to ambitna szkoła dobrego stylu, której może wówczas nie doceniałem.

 Pamiętam wspaniałe siostry Nazaretanki i Służebniczki, które darzyły nas księży niesamowitą serdecznością i nieraz ugościły. Już później nigdy nie spotkałem tak wspaniałych sióstr. 

 Myślę że okres mojej pracy w Blachowni był dla mnie bardzo pouczający i szczęśliwy. Zresztą do dziś mam pod ręką i korzystam ze śpiewnika pieśni kościelnych z autografem jego autora, który ofiarowała mi w tamtym czasie pani Mokrzyc, żona dawnego organisty.

 Dzisiaj, pomimo upływu lat, Blachownia pozostaje w mojej pamięci. Ten niepowtarzalny klimat bliskości przyrody, śpiew ptaków, plaże i stawy . Niestety czasu cofnąć nie można... Dzisiaj pracuję w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Częstochowie. Jestem szczęśliwym i radosnym wikarym. Dziękuję Bogu za każdy dzień, który mi dał... Dziękuję za trzeźwość i kapłaństwo. Bóg jest miłością. Serdecznie Was pozdrawiam.