NASZE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

W niedzielę, 6 kwietnia w naszej parafii zakończyły się rekolekcje wielkopostne, podczas których  o. Bartłomiej Maziarka, paulin posługujący w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wągrowcu, dzielił się z nami Słowem Bożym i swoją wiarą.

-To były pierwsze rekolekcje parafialne, które prowadziłem, a więc moje pierwsze rekolekcyjne szlify i cieszę się, że trafiłem do takiej parafii. Czas spędzony tutaj, to bardzo dobre doświadczenie. – dzielił się w rozmowie z nami o. Bartłomiej.

-Podczas rekolekcyjnych spotkań, starałem się przybliżyć miłość Pana Boga do każdego człowieka. Wspólnie z dziećmi budowaliśmy pojazd do nieba – NIEBOLOT i rozmawialiśmy m.in. o tym co nam pomaga w dojściu do nieba. Także dorosłym w oparciu o Biblię, starałem się przybliżyć obraz Pana Boga. Kończąc rekolekcje, na podstawie Ewangelii opisującej wskrzeszenie Łazarza, chciałem pokazać, że Bóg jest zawsze blisko człowieka, a zwłaszcza w jego najtrudniejszych momentach życia. On nigdy nas nie opuszcza, zawsze jest przy nas i za to trzeba dziękować i wielbić Go. – mówił rekolekcjonista.

-Wierze, że chociaż jedno, czy dwa słowa, trafiły do serc parafian i że może zostaną w waszych sercach. - kontynuował o. Bartłomiej.  Dziękuję za bardzo miłe przyjęcie, za to że przychodziliście na nauki rekolekcyjne. Przede wszystkim za to, że skorzystaliście  z sakramentu pokuty i pojednania i pojednaliście się z naszym dobrym Ojcem, który jest w niebie. Życzę Wam wszystkiego dobrego, radosnego czasu Zmartwychwstania Chrystusa. Szczęść Boże! Alleluja!

rozmawiała Jowita Kostrzewska