7,5 kilometra – to długość trasy Orszaku Trzech Króli zorganizowanego w tym roku po raz pierwszy w Blachowni. Orszak rozpoczął się o godzinie 13:30 w miejscowości Cisie, skąd wyruszył przez okoliczne lasy do trzech innych kościołów w gminie Blachownia. Blachowieński Orszak Trzech Króli był efektem współpracy trzech proboszczów z pobliskich parafii. 

- Mamy w Blachowni trzy parafie i razem zaplanowaliśmy Orszak, by odwiedzić wszystkie kościoły na terenie naszego miasta i gminy. Pomysł zrodził się już rok temu. Celem zasadniczym było odwiedzenie wszystkich świątyń i pokłonienie się Dzieciątku, wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa, zachęcenie do tego, aby ci, którzy stoją trochę z boku Kościoła, włączyli się aktywnie w życie religijne i parafialne – mówi ks. Andrzej Walaszczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Blachowni.

Uczestnicy Orszaku wyruszyli sprzed kościoła filialnego pw. św. Antoniego w Cisiu, w kierunku kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela, a następnie skierowali się w stronę kościoła pw. św. Michała Archanioła. Ostatnim etapem była trasa w kierunku kościoła pw. św. Franciszka w Blachowni.

Paweł Kmiecik(niedziela)