W niedzielę 28 sierpnia żegnaliśmy naszego Kochanego Księdza Proboszcza Andrzeja Walaszczyka. 

Nim przedstawimy Państwu zdjęcia pragniemy podziękować w imieniu wszystkich parafian naszemu księdzu. 

 

Drogi Księże Andrzeju, nasz umiłowany Proboszczu!
Mieliśmy to wielkie szczęście i ogromny przywilej mieć tak dobrego pasterza i gospodarza przez prawie 27 lat, to więcej niż połowa Twojej kapłańskiej drogi. To był naprawdę bardzo dobry i owocny czas. Kiedy niespełna dwa lata temu spotkaliśmy się w tym miejscu, by dziękować Bogu za 25 lat Twojej pracy w naszej parafii, nie przypuszczaliśmy, że tak szybko przyjdzie nam przeżywać takie chwile jak ta dzisiaj.


      My parafianie jesteśmy Ci naprawdę bardzo wdzięczni za wszystkie te lata ciężkiej, pełnej poświęcenia, bardzo rzetelnej i owocnej pracy duszpasterskiej. Tę pracę właściwie widać wszędzie, dlatego wszyscy chcemy dziś wyrazić nasze szczere podziękowanie, za głoszone słowo Boże, za przemyślane i mądre homilie umożliwiające nam lepsze zrozumienie Ewangelii. Za liczne, bardzo podniosłe i perfekcyjnie przygotowane uroczystości religijne, które miały miejsce w naszym kościele, ale i często na ulicach naszego miasta. Za starannie dobieranych rekolekcjonistów, by jak najlepiej mogli docierać do naszych serc. Wielka troska o rozwój duchowy parafian, Twoja postawa i dobry przykład zaowocowały m.in. licznymi powołaniami kapłańskimi. Dziękujemy za coroczne msze św. przy przydrożnych krzyżach w Maryjnym miesiącu maju, a także coroczne dekanalne pielgrzymki ludzi chorych do Blachowieńskiej Matki Bożej. Za reaktywowanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i za to, że byłeś od początku jej wiernym i oddanym asystentem kościelnym oraz za aktywną pracę w realizacji jej wszystkich inicjatyw. Dziękujemy Ci Niestrudzony Pielgrzymie za wszystkie zorganizowane pielgrzymki, które pogłębiały naszą wiedzę o odwiedzanych miejscach i rozwijały w nas kult Maryjny i te coroczne piesze do naszej Jasnogórskiej Matki.


     Nie można nie wspomnieć o dziełach materialnych, które są nie mniej ważne i służą parafianom do lepszego przeżywania, pogłębiania i wyznawania naszej świętej wiary. Twoim staraniem powstały dwa nowe kościoły, p.w. św. Antoniego z Padwy w Cisiu i kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela na Błaszczykach, nastąpiła rozbudowa cmentarza parafialnego, odnowienie naszej świątyni p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a szczególnie wybudowanie nowej wieży kościoła, jeszcze okazalszej, jeszcze piękniejszej od tej, która ucierpiała podczas potężnej nawałnicy 2008 roku oraz stworzenie kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie każdy z nas może zanieść swoje troski i szukać tam pokrzepienia, a także tak bardzo potrzebnej kaplicy przedpogrzebowej w podziemiach naszej świątyni. Ale nie sposób wymienić w krótkich słowach wszystkich dokonań i za te niewymienione też serdecznie dziękujemy. Pewnie powiesz, że sam byś tego nie dokonał, ale to Twoja postawa zachęcała nas do pomocy. Chcemy też przeprosić, jeśli w czymkolwiek zawiniliśmy, zraniliśmy Cię słowem, a może czynem.
Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar 47 lat kapłaństwa i 27 lat Twojej posługi w naszej parafii i prosimy miłosiernego Boga, by za trudy duszpasterskiej pracy obdarzał Cię obfitymi łaskami, darzył dobrym zdrowiem, dodawał sił w nowym miejscu pracy. Niech Chrystus, któremu przed laty zaufałeś i powierzyłeś całe swoje życie, będzie zawsze przy Tobie, niech Cię umacnia, strzeże i prowadzi drogami Bożymi. Zapewniamy, że będziemy tu zawsze na Ciebie czekać i z wielką nadzieją liczymy i już się cieszymy na te spotkania.


Szczęść Ci Boże!
Oddani parafianie