Rekolekcje Szturmujemy Niebo 2016

Drodzy Parafianie, Dzieło Szturmujemy Niebo które jest obecne w naszej parafii przygotowało rekolekcje.

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Program poniżej. Cena za osobę dla naszych parafian, którzy będą korzystać z posiłków  to 30 zł.Dla tych, którzy nie będą korzystać z posiłków oczywiście rekolekcje bezpłatne.

"Przyjaciele, Drodzy Aniołowie, Sympatycy Dzieła Szturmujemy Niebo. Przygotowaliśmy dla Was rekolekcje. Tak jak w roku ubiegłym i tym razem rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Szyszka salezjanin opiekun Dzieła. Możecie się zgłaszać pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc 884788453. Rekolekcje odbędą się w pięknej mieścinie Blachownia koło Częstochowy. Wraz z relikwiami św. Dominika Savio będziemy mogli wzmocnić się na przyszły czas..
Rekolekcje odbędą sie 15-16.10.2016"

REKOLEKCJE
dla SZTURMUJEMY NIEBO
Blachownia, 15-16 października 2016 r.

„OGNISKO MIŁOSIERDZIA”
BÓG JEST MIŁOŚCIĄ A MY JEGO MIŁOSIERDZIEM!
Mocnymi filarami tych rekolekcji będą:
SAKRAMENT MIŁOSIERDZIA (POKUTY);
EUCHARYSTIA;
NABOŻEŃSTWO DO MATKI NAJŚWIĘTSZEJ.
OGNISKO trzeba najpierw dobrze przygotować, następnie rozpalić PŁOMIEŃ i dbać o to , aby OGIEŃ nie zagasnął!
Tym, który rozpala PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA jest BÓG, który jest MIŁOŚCIĄ a my jesteśmy JEGO MIŁOSIERDZIEM!
DZIEŁO MIŁOSIERDZIA
Pan Bóg chce poruszyć nasze serca, aby doświadczyć wielkości Bożego Miłosierdzia.
Św. Jan Paweł II uczy nas – jako nauczyciel i świadek – WYOBRAŹNI MIŁOSIERDZIA!
Ojciec Święty Franciszek zachęca nas, abyśmy byli Apostołami Miłosierdzia – mamy iść na peryferie, by otwarcie zaświadczyć o Chrystusie!

PROGRAMEM REKOLEKCJI

PRZYGOTOWANIE OGNISKA – ROZPALENIE – TROSKA O PŁOMIEŃ

15.09.2016 - Sobota

14.00 – Konferencja na rozpoczęcie

SAMOTNOŚĆ Z BOGIEM I BEZ BOGA – GRANICE MIŁOŚCI!

15.00 – Godzina Miłosierdzia - Koronka do Bożego Miłosierdzia
Okazja do spowiedzią

15.30 – obiadokolacja

16.30 – Pielgrzymka na Jasną Górę

17.30 - Msza św. w kaplicy cudownego Obrazu (dołączamy się do innych grup)
Droga Krzyżowa na wałach
Czas na osobistą modlitwę

21.00 – Apel Jasnogórski
Dla zgłodniałych – „kanapki babuni”

22.00 – Konferencja
PRZYGOTUJ/my OGNISKO MIŁOSIERDZIA
NOC MIŁOSIERDZIA

16.10.2016 - Niedziela

00.00 – 5.00
NOC MIŁOSIERDZIA –adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji chorych dzieci i ich rodzin polecanych naszej modlitwie z okazją do spowiedzi. Zakończymy ją wspólnym odśpiewaniem Godzinek do Najświętszej Maryi Panny
Czas na odpoczynek

ok. 9 - śniadanie

10.00 - Konferencja
ROZPAL/my PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

10.45– Eucharystia

ok.13 - obiad

14.00 - Konferencja
DBAJ/my O OGNIEŃ MIŁOSIERDZIA, ABY NIE ZAGASNĄŁ!

Godz. 15.00 – KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Uroczysty Akt oddania się Bożemu Miłosierdziu
Dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy do Mszy św. wieczornej)
Niewola miłości gwarancją zwycięstwa!
Po Mszy św. wieczornej? - MARSZ MIŁOSIERDZIA – ulicami Blachowni
ze świecami, z modlitwą różańcową i śpiewem po naszym osiedlu
po Marszu Miłosierdzia – AGAPA MIŁOSIERDZIA prezentacja premierowego odzcinka reportażu przygotowanego przez Szturmujemy Niebo pt:”Choroba Moją Nadzieją”Po Agapie rozjazd rekolektantów