Ojciec J. Vadakkel w naszej parafii 2017

Już 25 i 26 lutego br ojciec J. Vadakkel będzie modlił się w naszej parafii.

Pod hasłem "Proście a otrzymacie" odbędzie się spotkanie z ojcem. W sobotę 25 lutego rozpocznie się msza wieczorna którą przewodniczyć będzie ojciec Vadakkel następnie adoracja, modlitwa wstawiennicza oraz apel.

Poniżej prezentujemy sylwetkę ojca Vadakkela:

Życiorys o. Josepha Vadakkela (Sabu Sebastian)

Sabu Sebastian Vadakkel urodził się 16 stycznia 1965 r. w miejscowości Kallarkutty w stanie Kerala w Indiach. Jest najstarszym z trojga rodzeństwa. Wstąpił do seminarium Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu w Kottayam. Tam przyjął imię Joseph.

Studiował teologię i filozofię. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. Rok później założył Ośrodek Rekolekcyjny w Kalady. W 1997 r. przyjechał po raz pierwszy do Europy, aby prowadzić rekolekcje. W 2003 r. udał się na Filipiny, gdzie ukończył studia doktoranckie.

Założył Centra Rekolekcyjne "Eucharystyczny Płomień" w Niemczech i Belgii, od kilku lat odwiedza również inne kraje, jak Polska, Słowacja, Słowenia czy Czechy. W swojej posłudze prowadzi rekolekcje dla rodzin, kapłanów, osób starszych i samotnych, dzieci i młodzieży oraz wszystkich, którzy chcą słuchać Słowa Bożego.

O. Vadakkel ma szczególny dar radości w Duchu Świętym, a jego głoszenie jest bardzo mocno zakorzenione w Piśmie Świętym, które cytuje z pamięci. Cechą charakterystyczną wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem jest również adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła.

Uczestnicy spotkań z nim najczęściej odkrywają na nowo sens życia z Bogiem, doświadczają radości zjednoczenia z Nim, goją też rany psychiczne i fizyczne. Świadczą o tym składane świadectwa, które - choć zawsze subiektywne - to jednak są dowodem działania łaski Bożej.

więcej  TUTAJ